Sztuka plątania nitek
***
Blog > Komentarze do wpisu

Różowomiś gambijski *

Niby coś tam robię, ostatnio niemoc mi trochę przechodzi, więc może będzie lepiej. Jeszcze lepiej by było, gdyby interniści odkryli smutną prawdę, że propolki nie pomagają na wszystko, byłabym o jakieś 3 tygodnie do przodu.

W każdym razie, żeby nie było, że zupełnie nic nie robię: Różowomiś gambijski:

 

różowomiś gambijski i kurczak

 

Żeby misiu nie było smutno, na zdjęciu towarzyszy mu kurczak autorstwa Andrzeja Graczyka (mam nadzieję, że Autor się nie obrazi, kurczaka bardzo lubimy).

Z założenia miś miał być klasycznie misiowy, brązowo-sraczkowaty i słodki do bólu. Ale typowo misiowe futerko w sklepie kosztowało majątek (za dużo, jak na pierwsze podejście do tematu pluszowego misia), a w normalnej cenie było akurat łososiowe (trudno). Oczka mu wyszły jakieś takie kaprawe (tak, wiem, że można kupić gotowe oczka i nosy- nie miałam siły szukać), a łeb trochę za duży w stosunku do reszty (nie moja wina, że wykrój był ekstrawagancki). Dziecko stwierdziło, że "brzydki", co nie przeszkadza mu w zabieraniu misia nawet do toalety.

Jednym słowem- różowe, krzywe, ohydne- pełen sukces.

Wzór z książki "Baśniowy świat zabawek" Ołeny Makarenko, powiększony mniej więcej dwa razy. Mam uszyć jeszcze "kapitoszkę i kurczaka i pieska". I dinozaura dla męża. Jest spora szansa, że też będą różowe.

O. I tyle na razie, do zobaczenia po następnym przypływie mocy.

* http://deser.pl/deser/1,111857,10924632,Kolejny_gigantyczny_szczur_znaleziony_w_Nowym_Jorku_.html

niedziela, 15 stycznia 2012, ziczac

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: opakowana, 95.149.185.*
2012/01/16 09:34:22
Jestem pod wrazeniem! Nawet jak dziecko mowi "brzydki" to i tak dla niego ladny, co bylo do udowodnienia, co nie? bo w uzyciu jest. uszyj cala rodzine rozowych - ciekawa jestem rozowego dinozaura - popieram w 200%!
-
2012/01/16 18:28:31
Super :) Być może właśnie zapoczątkowałaś modę na niekonwencjonalne różowiaste zwierzątka :)
-
2012/01/17 21:49:46
mmm, mówicie, że różowiaste i brzydkie jest trendy, dżezi i co tam jeszcze ;D
W sumie ciekawa jestem, czy dałoby się wytworzyć różowomisiową modę ;) A futra mam jeszcze sporo ;)
-
Gość: Zgred, *.elc.uni.wroc.pl
2012/01/26 09:01:09
Kapitoszkę szył kiedyś mój syn, z niebieskiego 'futra' pochodzącego z kaftanika dziecięcego. Zbyt długie nogi lubiły się plątać.
Bardzo lubiłam myszkę na bazie stożka, z podobnego wykroju można było uszyć też wiewiórkę i zdaje się pieska. Myszkę szyłam kilka razy.