Sztuka plątania nitek
***
Blog > Komentarze do wpisu

Koralikowe gwiazdki

Wciąż jest jeszcze chwila do świąt, więc można się bawić w świąteczne ozdoby i prezenty :) Na dziś- porcja podpowiedzi gwiazdkowo-koralikowych:

Jak się za to zabrać:

  • gwiazdki z podłużnych koralików można robić na mocnej żyłce albo nici
  • gwiazdki z ramionami "otwartymi" (nie trójkącikami) robi się na drucikach zlutowanych w kształt gwiazdy. Można takie coś kupić albo zrobić samemu. Ważne, żeby drut był raczej sztywny, nie zginał się zbyt łatwo. Żeby koraliki nie spadły, trzeba je zablokować koralikami- stoperami, które się zgniata w potrzebnym miejscu.
  • naszywać można pojedyncze koraliki lub nić z nanizanymi koralikami (szybsze). Do nawlekania na nić służy długa, cieniutka igła, do naszywania pojedynczych- też cienka, ale krótsza.
  • koralikowe frendzle (takie jak w ostatniej gwiazdce), trzeba przymocować do materiału przed jego zszyciem, wówczas miejsca mocowania będą ukryte.
  • jeśli chcesz powiesić gwiazdkę w miejscu, gdzie będzie dobrze podświetlona, spróbuj użyć koralików przezroczystych (wyglądają jak kawałki galaretki ;) ). Co prawda w opakowaniu nie są tak efektowne jak te z posrebrzanym wlotem, ale pięknie przepuszczają światło :)

 

środa, 14 grudnia 2005, ziczac

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: manja, *.osiedla.net
2005/12/14 19:01:29
Cudowny blog, zainspirowałam się bardzo porządnie, lecę produkować. Dzięki :)